Ramunė Driaučiūnaitė akcentavo bendrijos „Lemtis“ vykdytų ekspedicijų reikšmę istorijos tęstinumui ir švietėjišką edukacinę bendrijos narių veiklą, organizuojant susitikimus su jaunąja karta.
G. Alekna dalyvavo 53-ose ekspedicijose ir aplankė visas Rusijos sritis, į kurias buvo ištremti lietuviai. Tai apie 90 proc. visų išlikusių tremties vietų. Vykdytų ekspedicijų metu sukauptas unikalus fotografijų ir vaizdo archyvas, kuriame daugiau nei 37 000 nuotraukų, apie 200 val. įvairiais formatais nufilmuotos medžiagos. Didelė dalis užfiksuotų tremtinių kapinių, kaimų ir gyvenviečių šiandien jau yra sunykę arba visai neišlikusios.
Vakarą pradėjo Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblio „Alksnioka“ muzikantai bei Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro virtuali poetinė kompozicija apie tremtį, skaudžius tremtinių išgyvenimus. Parodos atidaryme kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Izoleta Savickaja, Mažeikių kultūros centro direktorius Remigijus Jokubauskas. Savo bendrais prisiminimais, išgyvenimais pasidalino parodos autoriaus bendražygiai: 1989 m. ekspedicijos dalyvė, Pavasario pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Janina Eidiejienė, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorės pavaduotoja Laima Bartkuvienė su grupe moksleivių ir mokytojų, kurie dalyvavo ne vienoje G. Aleknos vadovaujamoje ekspedicijoje.