NeįgaliesiemsKontaktai

Istorinė atmintis – nuo Lietuvos iki Vokietijos

Svečiai
2022 m. rugpjūčio 24 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejų aplankė Federalinio komunistinės diktatūros Rytų Vokietijoje tyrimo fondo delegacija. Su svečiais susitiko LGGRTC generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorė dr. Kristina Burinskaitė, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Fondų apskaitos skyriaus vedėja Nijolė Čekavičiūtė ir kiti darbuotojai.
Dalintis
Renginio akimirka
2022-08-25

Dr. A. Bubnys svečiams išsamiai pristatė Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus pastato istoriją. Delegacijos dalyviams buvo papasakota apie Centro darbuotojų atliekamus istorinius tyrimus, edukacinę veiklą. Jis kalbėjo, kad muziejaus patalpas stengiasi išsaugoti autentiškas, kad apsilankiusieji galėtų pajusti ano meto tvyrojusią sovietinio rėžimo dvasią.

Susirinkusieji domėsi archyvinių dokumentų saugumu, autentiškumu, jų išlikimu ir galimybe atlikti istorinius tyrimus. Baigiantis susitikimui, buvo išreikšta viltis, kad šiandien nutiestas svarbus draugystės tiltas tarp Lietuvos ir Vokietijos.

Po susitikimo svečiams buvo surengta ekskursija po Okupacijų ir laisvės kovų muziejų. Didžiausią įspūdį jiems paliko mirties nuosprendžių kamera ir kitos laisvės kovas iliustruojančios muziejinės ekspozicijos. Atvykusieji turėjo galimybę susipažinti su Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Konferencijų salėje veikiančia Čikagoje (JAV) gyvenančio lietuvių kilmės medicinos mokslų daktaro, menininko Audriaus Plioplio paroda „Sibiro sielos“.

Federalinis komunistinės diktatūros Rytų Vokietijoje buvo įkurtas 1998 m. Vokietijos Bundestago nutarimu. Jo tikslas – aiškinti, tirti, analizuoti ir informuoti pasaulio visuomenę, šalis, nukentėjusias nuo sovietinio rėžimo. Todėl ir šios kelionės į Lietuvą tikslas – susipažinti, kaip saugoma istorinė atmintis. Į mūsų šalį ši garbių svečių delegacija atvyko pirmą kartą. Ją sudaro 24 įvairių specialybių ir skirtingo išsilavinimo žmonės, kurie domisi tų šalių istorija, kurios labiausiai nukentėjo nuo sovietinio rėžimo.

Jie yra buvę Čekijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Moldovoje, Albanijoje, Sakartvele, Kirgizijoje. O 2022 metų kelionės tikslas ir pažintis – Lietuva. Visą šią rugpjūčio savaitę jie keliauja po istorines ir skaudžius dalykus menančius istorinius objektus – lankėsi Pirčiupiuose, pagerbė Panerių memorialo aukas, viešėjo Kauno IX forte. Susitiko su Vokietijos ambasados Vilniuje darbuotojais, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos vadovais ir jos nariais.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas