NeįgaliesiemsKontaktai

Jurbarko krašte diskutuota dėl tremties muziejaus įkūrimo

Naujienos
2022 m. rugpjūčio 11 d. Jurbarko rajone, Lybiškiuose esančiame Varlaukio geležinkelio stoties pastate surengtas išplėstinis pasitarimas dėl tremties muziejaus įkūrimo. Jame dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyresnioji patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė.
Dalintis
Susitikimo akimirka
OLKM
Informacija parengta pagal Jurbarko rajono savivaldybės informaciją
2022-08-16

Šis autentiškas, istorinę vertę turintis pastatas liudija apie 1941–1953 m. vykusius trėmimus į Sibirą, kurie paliko gilų pėdsaką ne tik Jurbarko krašto, bet ir visos Lietuvos žmonių istorinėje atmintyje. Varlaukio geležinkelio stotis yra tinkamiausia vieta tremties prisiminimams įamžinti – čia išsaugoti visi prieškario geležinkelio stotims būdingi architektūros bruožai, išlikęs autentiškas laukiamasis su bilietų kasa, krosnys. Jau daugelį metų čia rengiamos atminimo valandos, kurių metu buvę tremtiniai, jų šeimų nariai su skausmu ir liūdesiu prisimena akimirkas, kai turėjo atsisveikinti su savo Tėvyne.

Šioje istorinės atminties vietoje susirinkę Jurbarko rajono savivaldybės mero potvarkiu sudarytos darbo grupės nariai iš Jurbarko rajono savivaldybės, Jurbarko viešosios bibliotekos, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Lybiškių kaimo bendruomenės, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo, Jurbarko krašto muziejaus bei Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, apžiūrėjo stoties pastatą, o vėliau aktyviai įsitraukė į diskusiją dėl tremties muziejaus koncepcijos sukūrimo tiek pačios formos, tiek turinio prasme.

Idėją įveiklinti Varlaukio geležinkelio stoties pastatą jau ne vienerius metus brandina Lybiškių kaimo bendruomenė. Jos pirmininkė Jolanta Butkienė susirinkusiems pristatė Varlaukio geležinkelio stoties-muziejaus viziją, su kuria susipažinti taip pat buvo pakviesti Lietuvos centrinio valstybės archyvo atstovas Edvardas Strončikas bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyresnioji patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė. Po kelias valandas trukusių diskusijų, tiek darbo grupės narių, tiek specialistų nuomonė buvo vieninga – tremties muziejus Varlaukio geležinkelio stotyje turėtų būti, kadangi ši vieta autentiška, neatsiejama mūsų krašto žmonių gyvenimo ir istorijos dalis, kurią privalome išsaugoti ateities kartoms, ypač jaunimui, kad galėtų susipažinti ne tik su autentiškais ir vertingiausiais to meto eksponatais, bet ir išgirsti neišgalvotas istorijas apie skaudų Lietuvai laikotarpį, apimantį partizanus, Vilko vaikus, holokaustą.

Nuotraukos:
Jurbarko rajono savivaldybės darbuotojų
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-09-06

Šakių krašto moksleiviams – apie Lietuvos laisvės kovotoją Antaną Lukšą

Edukacija
Skaityti
2024-08-30

Dviračių turas ir naujų parodų atidarymai

Renginiai
Skaityti
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas