NeįgaliesiemsKontaktai

Laisvės dvasia gyva: Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“ Druskininkuose

Renginiai
Gruodžio 5-ąją Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko 14-asis Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“, jungiantis praeitį su dabartimi. Šis prasmingas renginys priminė, kad laisvė – brangi vertybė, kurią puoselėti reikia ne tik per istorijos pamokas, bet ir per muziką, kūrybą bei bendrystę.
Dalintis
Renginio akimirka
2024-12-12

Festivalis prasidėjo jautria mokytojo Sauliaus Lukošiūno mokinių menine kompozicija pagal knygą „Mergaitė su šautuvu“. Ši scena kvietė susimąstyti apie asmenines kovotojų dramas, jų tikėjimą ir ryžtą. Visi susirinkusieji tylos minute pagerbė partizanus, žuvusius už Lietuvos laisvę, o Druskininkų šauliai vyko į Mergelių akių memorialą, skirtą kovotojams už Lietuvos Nepriklausomybę, kur padėjo gėlių, pagerbdami jų atminimą.

Laikinai einanti „Atgimimo” mokyklos direktorės pareigas Lina Bagdanavičienė pasveikino festivalio dalyvius ir svečius, tarp kurių buvo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Druskininkų jaunimo užimtumo centro atstovai bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Druskininkų skyriaus nariai.

Festivalyje „Laisvės kelias”  skambėjo dainos, kurios tapo gyva istorijos pamoka jaunajai kartai. Kaip pabrėžė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento direktorius Dr. Linas Jašinauskas, partizanų kūryba – eilėraščiai, atsiminimai ir dainos – leidžia pažvelgti į juos kaip į žmones, kupinus vilties ir tikėjimo laisve.

Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja, išskyrė dainos svarbą: „Tai, ką jūs šiandien išdainuojate, yra pati geriausia istorijos pamoka. Daina – tai ne tik menas, bet ir laisvės išraiška.“

Druskininkų švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Černiauskienė akcentavo, kaip svarbu ugdyti jaunąją kartą, kuri brangina laisvę: „Šiandienos vaikai nepatyrė baimės ir represijų, bet jie turi suprasti, kad laisvė nėra duotybė – tai vertybė, kurią reikia saugoti ir puoselėti.“

Festivalio metu sceną užliejo jaunimo ansambliai ir solistai iš įvairių Lietuvos miestų ir mokyklų. Jie atliko dainas, kurios kadaise lydėjo partizanus kovoje už nepriklausomybę. Festivalyje dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos vietų – Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Elektrėnų, Anykščių, Utenos ir Vilniaus rajonų bei Druskininkų savivaldybės pagrindinių mokyklų ir gimnazijos. Jaunieji atlikėjai ne tik dainavo, bet ir priminė, kad mūsų istorija yra gyva tol, kol ją saugome ir dalinamės su kitais.

Moksleivių pasirodymus papildė Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių choro, Druskininkų moterų vokalinio ansamblio „Vakarėjant“ ir kapelos „Ratnyčėlė“ atliekamos dainos.

Renginio organizatoriai, dėkodami visiems dalyviams ir žiūrovams, ragino kitąmet vėl susirinkti ir tęsti šią prasmingą tradiciją. Festivalio pabaigoje skambėjusi daina „Dievas davė“, atliekama „Atgimimo“ mokyklos jaunųjų atlikėjų, įkvėpė viltį, kad „Laisvės kelias“ tęsis dar daug metų.

Renginio metu moksleiviams buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro parengta paroda „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) partizanų ženklas. 1949“. Ši paroda supažindino lankytojus su svarbiu istoriniu įvykiu – 1949 m. vieningo partizanų ženklo sukūrimu, kuris simbolizavo laisvės kovotojų vienybę ir ryžtą siekti nepriklausomos Lietuvos. Paroda atskleidė šio ženklo istoriją, jo reikšmę ir simboliką, pabrėžiant Lietuvos laisvės kovų svarbą mūsų tautos istorijoje.

Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“ – tai ne tik renginys, bet ir priminimas apie bendrystės bei kūrybos galią. Juk laisvė – tai ne tik istorinė sąvoka, bet ir kasdienė atsakomybė, kurią perduodame iš kartos į kartą. Kitais metais susitiksime vėl, kad drauge išdainuotume savo laisvės istoriją.

Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
Parodos atidarymas Seime
2024-11-28

Seime atidaryta muziejaus paroda, skirta Jonui Žemaičiui-Vytautui

Parodos
Skaityti
Minėjimo akimirka
2024-11-27

Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje pagerbtas Jonas Žemaitis-Vytautas

Naujienos
Skaityti
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu
2024-11-22

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu

Naujienos
Skaityti
Renginio akimirka
2024-11-15

Marijampolėje prisiminta Štuthofe kalėjusių lietuvių istorija

Renginiai
Skaityti
Konferencijos akimirka
2024-10-31

Tremtinių konferencijoje – neužmiršti Lietuvos istorijos puslapiai

Renginiai
Skaityti
Renginio akimirka
2024-10-18

Mažajai Lietuvai atminti

Renginiai
Skaityti
Žiūrėti visas