NeįgaliesiemsKontaktai

Lietuvių kančios Štuthofe – ši istorija sugulė į knygą ir parodą

Parodos
2024 m. sausio 26 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paroda „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“ ir dr. Arūno Bubnio knyga „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“. Tai pirmosios šios knygos sutiktuvės.
Dalintis
Renginio akimirka
2024-01-29

Renginyje dalyvavęs Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius padėkojo LGGRTC vadovui istorikui dr. A. Bubniui už tai, kad rado laiko Jurbarko kraštui pristatyti naujausią savo leidinį. Pažymėtina ir tai, kad šiuo istorinę atmintį įprasminančiu edukaciniu renginiu susidomėjo gražus būrys Jurbarko Antano Giedraičio- Giedriaus gimnazijos mokinių ir mokytotojų, rajono gyventojų.

„2023 m. buvo minimos 46 lietuvių inteligentų įkalinimo Štuthofo konclageryje 80-osios metinės. Ir ši mano knyga tebūna Štuthofe kalėjusių ir žuvusių lietuvių atminimo ir pagarbos ženklas“

– LGGRTC vadovas, istorikas dr. A. Bubnys.

Pristatydamas knygą „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“ jos autorius – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius, istorikas dr. A. Bubnys padėkojo gausiai susirinkusiems žmonėms ir papasakojo apie šios knygos atsiradimo aplinkybes.

Šioje knygoje pasakojama ne tik apie 46 Štuthofe kalėjusius inteligentus, kuriems skirta kilnojamoji paroda, bet ir apie daugelio kitų lietuvių – politikų ir inteligentų, darbininkų ir ūkininkų – mirtis bei kančias Štuthofo koncentracijos stovykloje. Apie Štuthofo mirties stovyklą pasaulyje publikuota nemažai knygų bei leidinių, tyrinėta šaltinių bei dokumentų, atlikta šios srities tyrimų. Ši lietuvių istoriko knyga – bene pirmoji, kurioje dokumentaliai ir išsamiai pateikiamos žinios apie Štuthofe kalėjusius ir žuvusius lietuvius.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė čia pristatė parodą „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“.

2023 m. parengta kilnojamoji paroda skirta 1943 m. kovo 16–17 d. gestapo suimtų ir į Štuthofo (Lenkija) koncentracijos stovyklą išvežtų 46 lietuvių inteligentų grupei atminti. Parodoje nuosekliai išdėstomi istoriniai faktai nuo nacistinės okupacijos Lietuvoje pradžios 1941 metų birželį iki Štuthofo koncentracijos stovyklos evakuacijos 1945 m. sausį ir mirties žygio, kurio daugelis kalinių, deja, nebaigė. Iš 46 1943 m. kovo 16–17 d. suimtų iškilių lietuvių 11 nebesugrįžo.

Paroda Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki šių metų vasario 8 dienos, vėliau su ja turės galimybę susipažinti kitų Jurbarko rajone esančių bibliotekų lankytojai.

Nuotraukos:
„Mūsų laiko“ žurnalistų
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas