NeįgaliesiemsKontaktai

Muziejuje atidaryta vertingo istorinio turinio paroda

Parodos
2023 m. birželio 21 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje atidaryta kilnojamoji paroda „Susipažinkime su Ukraina“. Tai ketvirtoji simbolinės europines vertybes ir savo laisvę ginančios šalies paramos ciklui skirta paroda. Ketvirtoji – kartu su Ukraina ir apie Ukrainą. Jos išskirtinumas – edukacijai skirtas profesionalių istorikų parengtas turinys, išsamiai pristatantis Ukrainos istoriją bei Lietuvos ir Ukrainos kultūrines sąsajas įvairiais istoriniais laikotarpiais nuo seniausių laikų iki šių dienų.
Dalintis
Renginio akimirka
2023-06-23

„Ši paroda itin svarbi. Svarbi savo informacija ir savo misija. Šios parodos dėka lietuviai sužinos apie Ukrainą. Bet svarbiausia, kad ši paroda keliaus į Lietuvos miestelius, o nuo rugsėjo mėnesio apkeliaus ir Lietuvos mokyklas“, – parodos atidaryme pabrėžė muziejaus direktorius istorikas Remigijus Černius.

„Gyvename istoriniu laikotarpiu ir toliau tęsiame kovą su imperialistiniu blogiu, kuris graso mūsų abiem tautoms jau nuo seno. Ir jau kelintą kartą Ukraina kovoja už vertybes, europietiškas vertybes, kurios mums visiems yra bendros, ir taip pat už Europos saugumą. Ukrainos ir Lietuvos tautos šiandien kuria Europos istoriją, todėl, kad mes gerai suprantame savo ateitį ir grėsmes. Ir esame dėkingi Lietuvai, kiekvienam lietuviui už tą paramą, kurią jie teikia ukrainiečiams šioje kovoje,“ – sakė parodos atidarymo renginyje dalyvavęs Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta. Jis pabrėžė, kad lietuvių ir ukrainiečių istorinis artimumas bei santykiai turi didžiulę praeitį, kuri ir atsispindi atidaromoje parodoje.

Dvylika parodos stendų apima šalies pristatymą ir detaliau nagrinėja tokias temas kaip Ukrainos teritorijoje gyvenusių tautų apžvalga, Senovės Rusia, mūsų šalys viduramžiais, Etmonatas bei kovos dėl Ukrainos valstybingumo, Ukrainos švietimas ir liaudies menas, Ukrainos padėtis Abiejų Tautų Respublikos, Rusijos imperijos ir Austrijos-Vengrijos imperijos sudėtyje, nacionalinės tapatybės aspektas ukrainietiškumo draudimo fone, 1917–1921 m. Ukrainos revoliucija ir komunistinis teroras 1920–1930 m. Net 3 stendai skirti rezistencijai: „Bendras pasipriešinimas komunistinei okupacijai: Ukrainos sukilėlių armija ir miško broliai“, „Disidentiniai judėjimai Ukrainoje ir Lietuvoje“ ir „Ukrainos pasirinkimas Europoje. Rusijos ir Ukrainos karas“.

Sveikinimo žodį renginyje tarė Seimo narė Angelė Jakavonytė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentė dr. Genutė Kirkienė. Meno istorikė Svitlana Liakhovets, parodos idėjų autorė ir kuratorė, renginyje dalyvavusiam Ukrainos paramos organizacijos „Blue/Yellow“ vadovui Jonui Ohman įteikė savo rankų darbo atminimo dovaną.

Atidarytos parodos kūrybinė ir mokslinė grupė:

  • Svitlana Liakhovets, idėjų autorė, kuratorė, meno istorikė, Lietuvos istorijos institutas
  • doc. dr. Genutė Kirkienė, mokslinė patarėja, recenzentė, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
  • PhD Roman Podkur, mokslinis patarėjas, Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Ukrainos istorijos institutas
  • PhD Oleksandr Majevskyi, mokslinis patarėjas, Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Ukrainos istorijos institutas
  • Natalia Poznyak-Khomenko, redaktorė
  • Jaroslav Sarafannikov, dizaineris

Rėmėjas „Vidnova Fellowship“
Partneriai: „Svitarta“, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos istorijos institutas

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-12-12

Laisvės dvasia gyva: Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“ Druskininkuose

Renginiai
Skaityti
Parodos atidarymas Seime
2024-11-28

Seime atidaryta muziejaus paroda, skirta Jonui Žemaičiui-Vytautui

Parodos
Skaityti
Minėjimo akimirka
2024-11-27

Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje pagerbtas Jonas Žemaitis-Vytautas

Naujienos
Skaityti
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu
2024-11-22

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vengrijos valstybės saugumo istorijos archyvu

Naujienos
Skaityti
Renginio akimirka
2024-11-15

Marijampolėje prisiminta Štuthofe kalėjusių lietuvių istorija

Renginiai
Skaityti
Konferencijos akimirka
2024-10-31

Tremtinių konferencijoje – neužmiršti Lietuvos istorijos puslapiai

Renginiai
Skaityti
Žiūrėti visas

Uždaryti