Parodoje dalyvavo Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.
Parodos atidarymą dainomis pradėjo Vilniaus Sietuvos progimnazijos moksleivės, vadovaujamos muzikos mokytojo Jono Pulkausko.
Parodos autorius Audrius Plioplys susirinkusiems pristatė nuo 2011 m. pradėtą vykdyti projektą „Vilties galia“, kurio pasėkoje buvo sukurta paroda „Sibiro sielos“. Šio projekto metu buvo surinkta ir išsaugota daugiau kaip 400 laiškų ir nuotraukų, atsiųstų iš Sibiro į JAV. Šių laiškų turinys ir fotografijos atskleidė tragiškus Sibire atsidūrusių šeimų likimus.
„Parodoje „Sibiro sielos“ vaizdai susideda iš neuronų profilių, susipynusių su mano smegenų magnetinio rezonanso nuotraukomis ir elektroencefalogramomis. Būtent šie platūs, persidengiantys neuronų tinklai užkoduoja mūsų prisiminimus, įskaitant prisiminimus apie tuos, kurie mums buvo brangūs. Pridedami į Sibirą ištremtųjų portretai, jų ranka rašyti laiškai. Portretų išdėstymas gilesniuose sluoksniuose suteikia jiems miglotą, vaiduoklio išvaizdą. Jei kas nors Jus prisimena po to, kai mirštate, tam tikra prasme esate nemirtingas. Naudodamas savo neuronų modelius ir tinklus, aš stengiuosi suteikti šiems asmenims nemirtingumo“, – sakė parodos autorius Audrius Plioplys.
Paroda „Sibiro sielos“ muziejaus Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Konferencijų salėje bus eksponuojama iki 2022 m. spalio 2 d.