„Malonu Jus šiandien visus matyti, susirinkusius į parodos atidarymą. Pati praeitis dar nieko nereiškia. Praeitis tampa istorija per mokslo darbus, knygas, dokumentinius filmus ir per parodas. Lietuvos Laisvės Lyga daug padarė, kad Lietuva taptų nepriklausoma šalimi. Tuo metu gyvenę žmonės net neįsivaizdavo, kad išaus laisvės pavasaris. Ir ši paroda jau tampa svarbios istorijos dalimi“, – atveriant parodą sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.
Parodos atidarymui skirtą minėjimą vedė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė Ji susirinkusiems priminė XX a. aštuntojo dešimtmečio pilietiškumo iniciatyvas, kurios priartino mūsų šalį prie Nepriklausomybės atkūrimo.
Renginyje dalyvavo ir prisiminimais dalijosi: Julius Sasnauskas, Andrius Tuškus, Gintautas Terleckas ir kiti garbūs Lietuvos Laisvės Lygos kūrėjai ir bendraminčiai.
Džiugu, kad parodą „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys” aplankė pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.
Paroda įrengta Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus kalėjimo 16-oje kameroje lietuvių ir anglų kalbomis.
Norintys susipažinti su šia paroda tai gali padaryti nuo trečiadienio iki sekmadienio muziejaus darbo valandomis. Muziejuje ji bus eksponuojama iki šių metų pabaigos. Planuojama, kad 2024 metais paroda „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys“ apkeliaus Lietuvos mokyklas ir kitas švietimo įstaigas.