Edukacinio užsiėmimo metu buvo pristatyta Lietuvos partizaninio karo istorija. Moksleiviai diskutavo, kas gi lėmė to meto žmonių apisprendimą ginklu kovoti už Tėvynės laisvę prieš kelis kartus didesnę ir nuožmesnę jėgą.
Pamokos dalyviai su Lietuvos partizanų apygardomis susipažino liesdami edukacinį žemėlapį, pritaikytą ir pagamintą regėjimo negalią turintiems žmonėms. Kaip atrodė Lietuvos partizano uniforma įsivaizduoti padėjo partizanų antsiuvų reprodukcijos. Užsiėmimo metu buvo pasakojama apie sudėtingą laisvės kovotojų kasdienybę ir buitį. Šią temą padėjo perteikti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamo Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių sukonstruoti partizanų bunkerių maketai. Moksleiviai taip pat turėjo galimybę liesti partizanų bunkerių archeologinių tyrimų metu aptiktus radinius: šovinių tūteles, kulkas, granatų žiedus, uniformų sagas, buityje partizanų naudotus daiktus.
Paskutinė užsiėmimo dalis buvo skirta partizanų spaudai. Moksleiviams buvo pristatyti pagrindiniai pogrindinės partizanų spaudos laikraščiai ir jų redaktoriai, skaitomi patriotiniai laisvės kovotojų parašyti eilėraščiai.
Okupacijų ir laivės kovų muziejaus darbuotojos turėjo galimybę susipažinti su Brailio raštu – edukacinio užsiėmimo pabaigoje Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinė Smiltė šiuo raštu išspausdino tris ypatingus žodžius: Nepriklausomybė, Lietuva, Laisvė.
Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro pedagogams ir auklėtiniams už šiltą priėmimą. Apibendrinant šį susitikimą mintyse iškyla Dainavos apygardos partizano Liongino Baliukevičius-Dzūko dienoraščio eilutės „Mūsų jėga glūdi mūsų sielose, mūsų širdyse, bet ne ginkluose“.