NeįgaliesiemsKontaktai

Renginys „Chersonas kalba“

Renginiai
„Supratau – buvo ledynmetis, o po to stojo Sovietų Sąjunga", – taip šmaikščiai rusų ekspansiją į praeitį apibūdino istorijos mokslų daktarės Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Archeologijos instituto Krymo ir šiaurės vakarų Juodosios jūros regiono archeologijos skyriaus vyresniosios mokslo darbuotojos, Umano valstybinio pedagoginio universiteto Pasaulio istorijos ir mokymo metodų katedros profesorės Svitlanos Biliajevos paskaitos „Mito „Pietų Ukraina – Rusijos istorinės žemės" dekonstravimas" klausytojas.
Dalintis
Renginio dalyviai
2022-11-27

Pagrindinė mokslininkės skaityto pranešimo išvada, kurią pagrindžia visi archeologiniai radiniai, kad Pietų Ukrainoje nebuvo nieko slaviško: atkasami kitų aplinkinių ir tolimesnių kultūrų dirbiniai, statiniai, tačiau įrodymų, jog tai maskoviečių vietovė, kaip tvirtina šiandienis Kremliaus režimas, ieškodamas pateisinimo savo invazijai, nėra.

Natalya Bimbirayte, žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės aktyvistė, socialinių projektų autorė ir vadovė, Chersono miesto nevyriausybinės organizacijos „Kultūros centras Ukraina – Lietuva” ir „Lietuvos lietuvių bendruomenės” valdybos pirmininkė paskaitos klausytojams pasakojo apie pirmąsias Chersono okupacijos dienas, okupantų elgesį, prievartavimą kolaboruoti su jais, okupuotųjų patriotines nuotaikas ir jų kankinimus. Prelegentės pasakojimai dar kartą paliudijo Rusijos karių nusikaltimus prieš Ukrainos civilius gyventojus.

Po paskaitos abi lektorės davė interviu Lietuvos nacionalinio transliuotojo žurnalistams.

Renginys „Chersonas kalba: Ukrainiečių realybė Pietų Ukrainoje: nepalaužiamumo ištakos, meilė laisvei ir pasipriešinimas” vyko 2022 m. lapkričio 25 d. ir buvo Holodomoro 90-ųjų metinių paminėjimo programos dalis. Lektorių atvykimą į Lietuvą ir paskaitas organizavo Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, bendradarbiaudamas su VšĮ „Parama Pietų Ukrainai”.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas