Parodą pristatė LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunės Driaučiūnaitė.
Ji savo pasisakyme pabrėžė, kaip svarbu, kad jaunoji karta kuo daugiau sužinotų apie Antaną Lukšą ir koks buvo jo sudėtingas gyvenimas kelyje dėl nepriklausomos Lietuvos.
Šios parodos stendai pasakoja apie legendinio Lietuvos partizano Antano Lukšos ir jo brolių gyvenimo ir kovos kelią.
„Šių žmonių gyvenimas byloja, kad laisvė nėra duotybė ir bet kada gali ją prarasti. Ir vargas tai valstybei, kuri neturi pilietinės visuomenės, patriotiškumo jausmo. Antanas Lukša iki paskutinio savo gyvenimo atodūsio šį jausmą skiepijo jaunajai kartai, rengė susitikimus su jaunaisiais šauliais, moksleiviais. Jo gyvenimas buvo paskirtas ne sau, o kitiems“, – parodos pristatyme kalbėjo R. Driaučiūnaitė.
„Šios parodos stendai kiekvienam iš mūsų tarsi sako, kaip reikia laikytis savo įsitikinimų. Juk mes ne be reikalo duodame priesaiką tarnauti Tėvynei. Aš labai dėkingas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojams, kurie surengė parodą, pasakojančią apie Antaną Lukšą. Tai yra paskata vardan to, dėl ko mes turime gyventi ir siekti aukščiausių tikslų“, – sakė Juozo Lukšos mokymo centro viršininkas – plk. lt. Valdas Vasiliauskas. Jam likimas lėmė susipažinti, susitikti ir bendrauti su Antanu Lukša.
Dalyvavę kariai bei svečiai parodos metu turėjo neeilinę galimybę gyvai išgirsti pasakojimą apie garsaus Lietuvos partizano Antano Lukšos gyvenimą, žygdarbius bei prisiminimus ir iš jo dukros Dalios Lukšaitės-Maciukevičienės. Į reginį ji atvažiavo su sūnumi. Pasak mokymo centro darbuotojų, ji yra ilgametė ir labai brangi jų draugė.
Parodą mokymo centre bus galima apžiūrėti iki š. m. gruodžio 22 dienos.