NeįgaliesiemsKontaktai
Keičiama paroda

„Besarabai GULAGE. Stalino trėmimo aukų įamžinimas“

2018 m. gegužės 23–birželio 23 d.
Parodos rengėjas(-ai): Moldovos nacionalinis istorijos muziejus

Informacija

Dalintis

Muziejaus Konferencijų salėje eksponuota Moldovos nacionalinio istorijos muziejaus parengta paroda „Besarabai GULAGE. Stalino trėmimo aukų įamžinimas“.

Drauge su bolševikų revoliucija į Rusiją atėjo Raudonasis teroras ir pradėjo pildytis „Sovietų svajonė“. Totalitarinis komunistų režimas nuo 1917 m. lapkričio 7 d. dabartinės Moldovos Respublikos teritorijoje, šalies, kuri pradžioje buvo Moldavijos Autonominė Tarybų Socialistinė Respublika, o nuo 1940 m. – Moldavijos Tarybų Socialistinė Respublika, ėmė vykdyti visą eilę nusikaltimų prieš žmoniją: genocidą, politines represijas ir dirbtinai organizuotą badmetį. Dėl politinių ar religinių įsitikinimų, tautybės ar dėl socialinių priežasčių šalyje buvo persekiojami šimtai tūkstančių nekaltų žmonių. Šimtai tūkstančių šių aukų turėjo palikti namus, nes buvo deportuojami į Sibirą, pasitiko mirties nuosprendį, buvo išsiųsti egzistuoti įkalinimo vietose ar mirė badu psichiatrinėse ligoninėse.

Parodoje „Besarabai GULAGE. Stalino trėmimo aukų įamžinimas“ eksponuojama apie 130 fotografijų ir dokumentų, pasakojančių apie Besarabijos šeimų gyvenimą GULAGE, į kurį jos buvo ištremtos per trejetą sovietų valdžios vykdytų 1941, 1949 ir 1951 m. masinių trėmimų. Ištremtieji buvo perkelti iš įvairių Respublikos vietovių. Ekspozicijos medžiaga išdėstyta pagal trėmimų laiką. Kartu su tremtinių fotografijomis, eksponuojami Sovietinio Gulago žemėlapiai, už represijas atsakingų organų sprendimai ir kiti dokumentai, iliustruojantys operacijų vykdymo tvarką, gyvenimo ir darbo sąlygas Sibiro kolonijose, režimo ir kasdienybės momentus GULAGE.

Parodos fragmentai

1
4

Kitos parodos