NeįgaliesiemsKontaktai

Albumo sutiktuvės

Renginiai
2019 m. birželio 13 d. Signatarų namų salėje įvyko albumo „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai” sutiktuvės.
Dalintis
albumo „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai” sutiktuvės
2019-06-13

Albumas skirtas 45-iems Lietuvos Vyriausybės ministrų kabinetų nariams, represuotiems sovietų ir nacių okupacijų metu. Šiuo laikotarpiu 16 ministrų buvo sušaudyta, 13 mirė kalėjimuose, lageriuose ar tremtyje, dar 16-ai pavyko sugrįžti iš represijų vietų.

Pristatydama albumą jo sudarytoja, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė papasakojo apie albumo sudarymo principus, padėkojo nukankintų ministrų giminėms bei kolegoms iš daugelio Lietuvos muziejų, padėjusių po kruopelytę surinkti šią unikalią ir istoriškai labai reikšmingą informaciją. Parodoje panaudota daug naujos, iki šiol niekur neeksponuotos vaizdinės medžiagos: ministrų biografijos, fotografijos, dokumentai, įvairaus laikotarpio laiškai, to laikmečio miestų nuotraukos.

Paskutinio Lietuvos Respublikos Ministrų Kabineto vidaus reikalų ministro Kazimiero Skučo dukterėčia Virginija Skučaitė išsamiai, demonstruodama skaidres, papasakojo apie savo kelionę į Maskvą, kurios metu buvo ieškota Kazimiero Skučo palaikų ir gyvenimo nelaisvėje pėdsakų.

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Algimantas Kasparavičius akcentavo komunistinio režimo žudymo mašinos išskirtinumą, apžvelgė tragišką komunistinio valdymo laikotarpį bei Lietuvos gyventojų, ypač inteligentijos, patirtus dramatiškus nuostolius.

Pirmasis atkurtos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis paragino pastatyti solidų paminklą sušaudytiems ir nukankintiems ministrams – jo nuomone, toks atminimo ženklas paliktų ypatingą įspūdį svečiams iš užsienio ir garsėtų pasaulyje.

Renginį vedė Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė.

Renginio organizatoriai – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas