NeįgaliesiemsKontaktai

Apie didvyrišką Ukrainos istoriją liudija paroda

Parodos
2023 m. balandžio 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko parodos „Komunizmas. XX amžius = Rašizmas. XXI amžius“ pristatymas.
Dalintis
Renginio akimirka
2023-04-21

Lietuvos karo akademijos kariūnė Gerda Kacienaitė susirinkusius pasveikino ukrainietiška daina, jai akompanavo Ieva Marmienė.

Renginyje dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius ir LGGRTC darbuotojai.

„Su Ukraina mes neturime bendros sienos, bet turime daug bendro – tai, ką galima pavadinti istorine sinergija. Mus skiria didelis atstumas, bet istoriškai mes visada buvome ir esame kartu. Jie jaučia mūsų petį, o mes – jų“, – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenei sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius, pristatydamas parodą „Komunizmas. XX amžius = Rašizmas. XXI amžius“.

Parodos pristatymo svarbą susirinkusiems akcentavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Gintautas Jakštys. Jis sakė, kad paroda apie ukrainiečių okupaciją priverčia susimąstyti kiekvieną iš mūsų, galvoti apie žmogiškąsias vertybes šiandienos pasaulyje, ypač dabar, kai vyksta karas Ukrainoje.

Dėkojame Arūnui Alonderiui, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojui ugdymui, kuris organizavo šios istorinės parodos pristatymą.

Fotodokumentinė paroda parengta remiantis konkrečiomis XX ir XXI a. ukrainiečių istorijomis, kurios patvirtina, kad kruvini okupantų metodai nepasikeitė. Dauguma žmonių buvo sunaikinti vien dėl to, kad buvo ukrainiečiai, kalbėjo gimtąja kalba. Nuotraukos rodo, kad komunizmas, kuris po Sovietų Sąjungos griūties nebuvo pasmerktas, privedė prie jo nusikaltimų pakartojimo šiuolaikinėje Rusijoje – prie šių dienų „rašizmo“.

Šia paroda bus siekiama aplankyti kuo daugiau Lietuvos vietovių, informuojant apie padarytus ir tebedaromus Rusijos nusikaltimus žmogiškumui. Taip pat kilnojama paroda „KOMUNIZMAS=RAŠIZMAS“ primena mums, kad pilietiškumas ir tautinis tapatumas – kertiniai ginklai, siekiant pasipriešinti Rusijos agresijai.

Parodą parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojai kartu su Valstybinio Ukrainos nacionalinės atminties instituto archyvu.

Nuotraukos:
Eimanto Genio
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas