NeįgaliesiemsKontaktai

Edukacinės pamokos apie Antaną Lukšą Veiveriuose

Edukacija
Prienų rajono Veiverių krašto istorijos muziejuje eksponuojama edukacinė-kilnojamoji paroda „Laikom frontą!“. Ją parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojai.
Dalintis
Edukacinė pamoka Veiveriuose
2023-10-15

Paroda skirta partizano, politinio kalinio, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečio vadovo Antano Lukšos 100-osioms gimimo metinėms atminti.

2023 m. spalio 13 d. parodą aplankė Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos 3 a kl. ir 3 b kl. moksleiviai su mokytojomis Janina Joneliūniene ir Milana Kleniauskaite.

Edukacinėse pamokose mokiniai susipažino su partizano Antano Lukšos šeimos istorija, atliko praktines užduotis ir aplankė partizano Antano Lukšos kapą Veiverių „Skausmo“ kalnelyje.

Pamokas vedė Veiverių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Jovita Každailienė. Iš jos visada galima labai daug įdomaus išgirsti apie Veiverių kraštą, bet šios pamokos tikslas: pažintis su Antano Lukšos-Arūno ir jo šeimos narių bei Lietuvos laisvės kovotojų istorija. Ir pokalbis apie tų žmonių meilę ir pagarbą Lietuvai, kaip savyje ugdyti pilietiškumą ir meilę savo artimui ir Tėvynei.

Veiverių krašto žmonės dėkingi muziejininkei J. Každailienei už visuomenėje puoselėjamą istorinę atmintį, sudaromas galimybes mokiniams įgyti naujų žinių netradicinėse pamokose. Su paroda susipažins vietos bendruomenės žmonės ir čia atvykę svečiai.

Aplankyti parodą „Laikom frontą!“ Veiverių krašto istorijos muziejuje bus galima iki 2023 m. spalio 20 d. Vėliau ji keliaus į Prienų krašto muziejų.

Nuotraukos:
Jovitos Každailienės
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas