NeįgaliesiemsKontaktai

Įteikti Dalios Grinkevičiūtės apdovanojimai

Naujienos
Minint Gedulo ir vilties dieną Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vadovui Eugenijui Peikšteniui ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vyriausiajam istorikui Daliui Žygeliui įteikti Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medaliai. Apdovanojimą skyrė Laptevų jūros tremtinių brolija LAPTEVIEČIAI. Ceremonijoje iškilmingai įteiktas ir ankstesnių metų medalis, skirtas Laisvės premijos laureatui partizanui Albinui Kentrai.
Dalintis
Renginio dalyviai
2021-06-14

Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medalis skiriamas už tiesos liudijimą, tremties ir laisvės kovų istorijos skleidimą Lietuvoje ir pasaulyje.

Minėjime Rumšiškėse prie žeminukės-jurtos taip pat buvo atidengti paminklai “Tremtis” ir “Mes sugrįžome” (autorius – tautodailininkas Rimantas Zinkevičius).

Bendruomenę sveikino buvusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, XIII-ojo LR Seimo atstovai – LR Seimo pirmininko pavaduotojai Julius Sabatauskas ir Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas