NeįgaliesiemsKontaktai

Komandiruotė į Taliną

Naujienos
2018 m. vasario 12-14 dienomis LGGRTC Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė ir Centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė bei vyriausioji istorikė Monika Kareniauskaitė dalyvavo susitikime-diskusijoje Estijos istorinės atminties institute Taline.
Dalintis
Susitikimas-diskusija Estijos istorinės atminties institute Taline
2018-02-14

Šio tarptautinio komunizmo tyrėjų-ekspertų ir muziejininkų susitikimo tikslas buvo konsultuoti ir paremti LGGRTC partnerius – Estijos istorinės atminties institutą – jiems steigiant Tarptautinį komunizmo nusikaltimų tyrimo centrą ir muziejų.

Darbinis susitikimas vyko Estijos istorinės atminties institute Taline. Istorinės atminties, muziejininkystės ir komunizmo tyrimų ekspertų delegacija apsilankė Baterijos (Patarei) kalėjime, kuriame buvo įkalintos komunistinio ir nacistinio režimų aukos, o ateityje veiks minėtasis muziejus bei tyrimo centras. Gruopė apžiūrėjo kalėjimo pastatą, išlikusius artefaktus, konsultavo Estijos partnerius, kokia galėtų būti šios vietos vizija.

Vėliau vyko diskusija Estijos istorinės atminties institute. Joje dalyvavo Latvijos okupacijos muziejaus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Tautos atminties instituto (Lenkija), Federalinio komunistinės diktatūros Rytų Vokietijoje studijų fondo ir Estijos istorinės atminties instituto atstovai.

Buvo aptartos būsimo centro ir muziejaus projekto gairės, pamatai, mokslinė-istorinė paradigma bei vizija. Taip pat aptartas tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir ryšiai tarp LGGRTC ir būsimosios Komunizmo tyrimų institucijos. Susitikimo gale dalyvavusieji ekspertai sutarė, kad tokia tarptautinė institucija išties reikalinga, ir pasirašė paramos šiam tyrimų centrui ir muziejui deklaraciją.

Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas