NeįgaliesiemsKontaktai

Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus I-ojo istorinis vizitas

Svečiai
Lietuvos dvasininkijos persekiojimų istoriją XX a. okupacijų metu iš Vilniaus arkivyskupo metropolito Gintaro Grušo išgirdo sostinėje viešintis Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I.
Dalintis
Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I
2023-03-22

2023 m. kovo 22 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje – istorinis vizitas: Lietuvoje besilankantis Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I-asis ir jį lydinti delegacija išgirdo kruvinųjų totalitarinių režimų sukeltų kančių istoriją. Aukščiausiam istorinės Lietuvos stačiatikių jurisdikcijos dvasininkui aprodyta šiuos kankinimus įgyvendinusių budelių nusikaltimus liudijanti KGB kalėjimo ekspozicija.

„Net ir LDK laikais, kuomet Lietuvos stačiatikiai priklausė Kijevo Lietuvos metropolijai, o ji buvo pavaldi būtent Konstantinopoliui, tokio aukšto rango dvasininko vizito mūsų valstybė neatmena“, – sako tų laikų bažnyčios tyrinėtojas istorikas Remigijus Černius, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius. „Lietuvos, taip pat Ukrainos stačiatikių pavaldumas Maskvai yra okupacijų pasekmė“, – vizito metu sakė jis. Pasak jo, šiandienos geopolitinių įvykių kontekste „toks palikimas“ yra susipainiojęs su FSB agentūriniu tinklu.

Mirties kameroje sušaudyti laisvės kovų kankiniai buvo pagerbti liturgine giesme. Baltramiejus I-asis paliko įrašą muziejaus svečių knygoje.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus nuoširdžiai dėkoja Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui, svečiui pristačiusiam atmintinas ekspozicijas ir Lietuvos kunigų patirtus persekiojimus.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas