NeįgaliesiemsKontaktai

„Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ paroda Marijampolėje

Parodos
2022 m. rugsėjo 2 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus „Saulėračio“ galerijoje įvyko oficialus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengtos parodos „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ pristatymas.
Dalintis
Renginio akimirka
2022-09-05

Ji skirta sovietų priespaudos laikotarpiu pradėto leisti pogrindinio leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50-mečiui pažymėti.

Marijampolės krašto žmonėms šią istorinę parodą pristatė LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyresnioji patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė. Ji pasakojo apie Kronikos leidybos gimimą, pasiaukojantį kunigų, vienuolių ir pasauliečių darbą, slaptą leidinio kelią į Vakarus, sklaidą Vakarų žiniasklaidoje ir vaidmenį kovoje už tikinčiųjų ir žmogaus teisių suvaržymus Sovietų Sąjungoje, KGB bandymus susidoroti su pogrindinio leidinio leidėjais ir platintojais. Ir pabrėžė, kad Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojai ir skleidėjai ženkliai prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Parodos atidaryme kalbėjo muziejaus direktorius Antanas Pileckas, Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos bendradarbis kunigas Ignas Juozas Plioraitis, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis. Renginį vedė Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus vyresnioji muziejininkė Dalė Naujalienė.

Paroda veiks iki rugsėjo 10 d., o nuo rugsėjo 11 d. iki spalio 15 d. bus perkelta į Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejų, esantį Vytauto g. 29, Marijampolėje.

Visą nuotraukų galeriją iš parodos pristatymo Marijampolėje rasite čia.

Nuotraukos:
Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus darbuotojų
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas