NeįgaliesiemsKontaktai

Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos paroda

Parodos
Bendradarbiaudama su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi, mūsų parapija turėjo puikią progą išvysti kilnojamąją parodą, skirtą Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikai, mininčiai 50-metį. Ši paroda bažnyčioje buvo eksponuojama visą 2022 metų gruodžio mėnesį.
Dalintis
Parodos fragmentas
Goda Povilaitytė
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos referentė
2023-01-04

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia ir jos bendruomenė, išgyvenusi nepaprastą istoriją nuo pat leidimo ją statyti 1957 m. iki pat jos grąžinimo tikintiesiems 1988 m., jaučia didelį įsipareigojimą, visų pirma, patiems sau priminti, domėtis savo gyvavimo įvykiais, rinkti dar gyvų liudininkų pasakojimus ir perduoti juos klaipėdiečiams.

Svarbi kovos už mūsų bažnyčią misija buvo tekusi ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikai: jos leidėjai ne kartą dalinosi žiniomis apie atimtą Marijos Taikos Karalienės šventovę ir ragino rinkti parašus už jos grąžinimą. Daugiausiai – net 143869 – parašų sugulė į 1979 m. peticiją, turėjusią pasiekti tuometinį komunistų partijos generalinį sekretorių Leonidą Brežnevą, bet likusią tuometiniuose KGB rūmuose Vilniuje. Šiandien galime pasakyti – gal ir gerai, kad Maskvos nepasiekė, nes būtų ten sunaikinta. LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojai maloniai sutiko mums pagelbėti ir nufotografuoti kiekvieną šios knygos puslapį (kurių yra net 1589), kad galėtume ją turėti savo archyve. Ši parašų knyga – tai atminimo ženklas žmonių, kurie troško, kad atimtieji maldos namai, pastatyti už visos Lietuvos žmonių suaukotas lėšas, grįžtų tikintiesiems. Mūsų bažnyčios istorija iki šiol mus įkvepia ir skatina branginti tai, ką turime.

Parodą, skirtą Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikai, įkurdinome bažnyčios gale, kad visi, ateinantys į bažnyčią, galėtų ramiai ją apžiūrėti. Žinia apie ją pasidalinome su miesto tikybos mokytojais, tad ją aplankė ne viena grupė moksleivių. Ją pamatė, o kartu ir bažnyčios istoriją išgirdo taip pat ir didelė grupė ukrainiečių, apsistojusių Klaipėdoje. Jiems suprasti pasakojimą apie persekiojimus ir kovas už savo laisvę ir tikėjimą nebuvo sudėtinga…

2022 m. gruodžio 15 d. mūsų parapijoje lankėsi Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos bendradarbė, Laisvės premijos laureatė, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė Bernadeta Mališkaitė. Ji pasakojo apie Kronikos atsiradimo ir gyvavimo istoriją bei dalinosi jos platinimo epizodais. Turėjome progą rankose laikyti originalius pirmuosius Kronikos numerius ir išgirsti redaktorių ir platintojų drąsius kasdienius apsisprendimus. Turbūt ne vienas, klausydamasis sesės Bernadetos, mąstė: „O kaip aš? Ar išdrįsčiau? Ar galėčiau? Jei reikėtų…“

Esame dėkingi LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejui už galimybę darkart prisiliesti prie Lietuvos Katalikų Bažnyčios istorijos, kurios dalimi esame ir mes.

Nuotraukos:
Godos Povilaitytės
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas