NeįgaliesiemsKontaktai

Ministrės Dominique Hasler vizitas

Svečiai
„Lygiai tas pats ir Bučoje“, – taip Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje apžiūrėtą KGB neštos mirties ekspoziciją įvertino Lietuvoje viešinti Lichtenšteino Kunigaikštystės užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrė Dominique Hasler
Dalintis
Lichtenšteino Kunigaikštystės užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrė Dominique Hasler
2023-04-20

2023 m. balandžio 20 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus KGB kalėjimo ekspoziciją apžiūrėjo pirmąkart į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykusi Lichtenšteino Kunigaikštystės užsienio reikalų, švietimo ir sporto ministrė Dominique Hasler. Viešnią lydėjusi Lietuvos ambasadorė Austrijoje Slovakijai, Slovėnijai ir Lichtenšteinui Lina Rukštelienė šiandienių geopolitinių realijų kontekste pažymėjo svarbą to, kad kiekviena Jungtinių Tautų organizacijoje balsą turinti šalis savo akimis matytų, koks yra komunistinės mūsų valstybės okupacijos palikimas bei kuo demokratinė pasaulio tvarka skiriasi nuo totalitarinių režimų.

„Ukrainiečiai, su kuriais organizavome ne vieną parodą, labai taikliai įvardino mąstymą, kuris nuo imperinių laikų gajus Rusijoje iki šiol – tai rašizmas,“ – pabrėžė delegaciją pasitikęs istorikas Remigijus Černius, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius. Jis pažymėjo, kad mūsų maža valstybė turi ilgą ir sudėtingą istoriją, kurią eksponuoja sostinės ir regionų muziejai. „Yra Valdovų rūmai, pasakojantys apie Lietuvos didybę ir esame mes, Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, rodantis pragarą, kuriame įmanoma atsidurti ne tik žmonėms, bet ir valstybėms bei tautoms. Prieš šio blogio plitimą šiandien kovoja Ukraina“, – kalbėjo užsienio turistus traukiančio muziejaus vadovas.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas