NeįgaliesiemsKontaktai

Muziejaus paroda išversta į čekų kalbą

Parodos
Siekiant Lietuvos ambasadoje Prahoje paminėti pirmųjų sovietinių trėmimų iš Baltijos šalių 80-metį, ambasados rūpesčiu į čekų kalbą išversta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Po svetimu dangumi: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 m.“
Dalintis
Renginio akimirka
2021-06-16

Okupacijos ir genocido dieną parodą Lietuvos ambasados kiemelyje atidarė Čekijos Senato pirmininkas Milošas Vystrčilas, taip pat dalyvavo kiti Čekijos politikai, pareigūnai, Prahoje reziduojantys diplomatai, lietuvių bendruomenės atstovai.

Joje eksponuojami dokumentai ir nuotraukos pasakoja apie trėmimų organizavimą, politinius areštus, sunkias ir sudėtingas tremtinių bei politinių kalinių gyvenimo, buities ir darbo sąlygas. Lietuvoje ir užsienyje daugiau nei 30 kartų rodyta paroda Čekijos žmonėms pristatoma papildyta pasakojimu apie ambasadoriaus Laimono Talat-Kelpšos šeimos narių tremtį.

„Mano senelio šeima į Sibirą išvežta 1941 metų birželio 14-ąją. Močiutė į Sibirą bėgo pati, nes jos mama jau buvo suimta ir tik kaimynų įspėta močiutė negrįžo namo ir išvengė arešto. Mano tėvas gimė ir augo Vorkutoje. Ir jei stalininis teroras daug kam Europoje atrodo tolima praeitis, galiu pasakyti: ne, jo šešėlis vis dar čia, stalininio teroro aukos dar gyvos ir dar ieško atsakymo į klausimą “už ką?”, – susirinkusiems svečiams sakė ambasadorius L. Talat-Kelpša.

Dėkojame Lietuvos ambasadai Prahoje už istorinės atminties puoselėjimą.

Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas