NeįgaliesiemsKontaktai

Muziejuje atidaryta vertingo istorinio turinio paroda

Parodos
2023 m. birželio 21 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje atidaryta kilnojamoji paroda „Susipažinkime su Ukraina“. Tai ketvirtoji simbolinės europines vertybes ir savo laisvę ginančios šalies paramos ciklui skirta paroda. Ketvirtoji – kartu su Ukraina ir apie Ukrainą. Jos išskirtinumas – edukacijai skirtas profesionalių istorikų parengtas turinys, išsamiai pristatantis Ukrainos istoriją bei Lietuvos ir Ukrainos kultūrines sąsajas įvairiais istoriniais laikotarpiais nuo seniausių laikų iki šių dienų.
Dalintis
Renginio akimirka
2023-06-23

„Ši paroda itin svarbi. Svarbi savo informacija ir savo misija. Šios parodos dėka lietuviai sužinos apie Ukrainą. Bet svarbiausia, kad ši paroda keliaus į Lietuvos miestelius, o nuo rugsėjo mėnesio apkeliaus ir Lietuvos mokyklas“, – parodos atidaryme pabrėžė muziejaus direktorius istorikas Remigijus Černius.

„Gyvename istoriniu laikotarpiu ir toliau tęsiame kovą su imperialistiniu blogiu, kuris graso mūsų abiem tautoms jau nuo seno. Ir jau kelintą kartą Ukraina kovoja už vertybes, europietiškas vertybes, kurios mums visiems yra bendros, ir taip pat už Europos saugumą. Ukrainos ir Lietuvos tautos šiandien kuria Europos istoriją, todėl, kad mes gerai suprantame savo ateitį ir grėsmes. Ir esame dėkingi Lietuvai, kiekvienam lietuviui už tą paramą, kurią jie teikia ukrainiečiams šioje kovoje,“ – sakė parodos atidarymo renginyje dalyvavęs Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta. Jis pabrėžė, kad lietuvių ir ukrainiečių istorinis artimumas bei santykiai turi didžiulę praeitį, kuri ir atsispindi atidaromoje parodoje.

Dvylika parodos stendų apima šalies pristatymą ir detaliau nagrinėja tokias temas kaip Ukrainos teritorijoje gyvenusių tautų apžvalga, Senovės Rusia, mūsų šalys viduramžiais, Etmonatas bei kovos dėl Ukrainos valstybingumo, Ukrainos švietimas ir liaudies menas, Ukrainos padėtis Abiejų Tautų Respublikos, Rusijos imperijos ir Austrijos-Vengrijos imperijos sudėtyje, nacionalinės tapatybės aspektas ukrainietiškumo draudimo fone, 1917–1921 m. Ukrainos revoliucija ir komunistinis teroras 1920–1930 m. Net 3 stendai skirti rezistencijai: „Bendras pasipriešinimas komunistinei okupacijai: Ukrainos sukilėlių armija ir miško broliai“, „Disidentiniai judėjimai Ukrainoje ir Lietuvoje“ ir „Ukrainos pasirinkimas Europoje. Rusijos ir Ukrainos karas“.

Sveikinimo žodį renginyje tarė Seimo narė Angelė Jakavonytė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentė dr. Genutė Kirkienė. Meno istorikė Svitlana Liakhovets, parodos idėjų autorė ir kuratorė, renginyje dalyvavusiam Ukrainos paramos organizacijos „Blue/Yellow“ vadovui Jonui Ohman įteikė savo rankų darbo atminimo dovaną.

Atidarytos parodos kūrybinė ir mokslinė grupė:

  • Svitlana Liakhovets, idėjų autorė, kuratorė, meno istorikė, Lietuvos istorijos institutas
  • doc. dr. Genutė Kirkienė, mokslinė patarėja, recenzentė, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
  • PhD Roman Podkur, mokslinis patarėjas, Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Ukrainos istorijos institutas
  • PhD Oleksandr Majevskyi, mokslinis patarėjas, Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Ukrainos istorijos institutas
  • Natalia Poznyak-Khomenko, redaktorė
  • Jaroslav Sarafannikov, dizaineris

Rėmėjas „Vidnova Fellowship“
Partneriai: „Svitarta“, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos istorijos institutas

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas