NeįgaliesiemsKontaktai

Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus svarba

Naujienos
„Muziejų ypatingą vertę sudaro tai, kad jie padeda išsaugoti nacionalinį, regioninį, vietinį, etninį, religinį ar politinį tapatumą", – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Muziejų etikos kodeksą cituoja istorikas Remigijus Černius, Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius. „Tą labai aiškiai galima pajusti, kai esi aplankęs bent keletą tos pačios pakraipos muziejų."
Dalintis
Eksponatų fragmentai
2022-12-09

Vašingtone, dairantis po režimų ir istorijos – Komunizmo aukų, Holokausto memorialinį, Nacionalinį Amerikos indėnų – muziejų erdves, jose veikiančias nuolatines ir laikinąsias ekspozicijas, apžiūrint pačius statinius akivaizdus muziejų poveikis kultūrai, socialinių sąveikų būtinybei ir netgi socialinių pokyčių programos.

Bendraujant su muziejininkais tenka apibrėžti Lietuvos Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus savitumą:

  • Autentiškumas: tiek eksponuojamos istorinės medžiagos, tiek paties pastato, kuriame jis įkurtas, istorija. Aišku, tai riboja muziejaus plėtrą, kartais didina laikinų ekspozicijų sąnaudas ar lemia jų skaičių/ pobūdį, vis dėlto tikrumo efektas lankytojams stipresnis.
  • Bendruomenė: aplink muziejų susitelkusi, jį kartu su kultūros ministru pasirašant steigimo aktą įkūrusi tremtinių ir politinių kalinių bendruomenė yra muziejaus gyvybingumo šaltinis.
  • Rinkiniai: unikalių tremties ir rezistencijos, partizaninio karo ir kitos panašios tematikos sukauptų eksponatų skaičius.

2022 m. vasarą Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, rūpindamasis liudijimų apie sovietinę Lietuvos okupaciją sklaida globaliu mastu, Vašingtono Komunizmo aukų muziejui laikinai ekspozicijai perdavė unikalias kultūrines vertybes, kurios į Lietuvą grįš 2023 m. kovą.

Pasak muziejaus direktoriaus, artimiausias uždavinys – surasti erdves Holokausto Lietuvoje, nacių okupacijos režimo veiklos ekspozicijos plėtrai bei užtikrinti, kad sudėtingos tematikos muziejus būtų pritaikytas ne tik edukacijos, bet ir mokslo bei laisvalaikio tikslams.

Daugiau nuotraukų LGGRTC Facebook paskyroje.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas