NeįgaliesiemsKontaktai

Paroda „Nenugalėtieji. Ukrainos sukilėlių armija (UPA)”

Parodos
2022 m. gruodžio 16 d. buvusiame Lukiškių kalėjime atidaryta Lvivo istorijos muziejaus parengta ir bendradarbiaujant su Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi į Lietuvą atvežta paroda „Nenugalėtieji. Ukrainos sukilėlių armija (UPA)". Paroda skirta prieš sovietus ir nacistinę Vokietiją kovojusios Ukrainos sukilėlių armijos 80-mečiui pažymėti.
Dalintis
Paroda „Nenugalėtieji. Ukrainos sukilėlių armija (UPA)"
2022-12-19

Atidarymo renginyje pranešimą „Moterys Ukrainos Sukilėlių Armijoje” skaitė istorikė Marina Mirzaeva (Mari Mamaika), kuri yra projekto „Laisvės moterys“ (Women of Freedom) autorė, savanorė, nevyriausybinės organizacijos „Valkirija“ (Valkyrie) pirmininkė, festivalio „Po Trizubo (Tridančio) skliautu“ įkūrėja ir vadovė bei Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karė.

Tai baigiamais projekto „Nepasmerktas ukrainiečių genocidas kartojasi“, kurio tikslas – bendradarbiaujant su Ukrainos istorijos muziejais ir istorikais parengti 3 renginius-parodas, kuriomis būtų paminėtos reikšmingos Ukrainos istorijos atmintinos datos ir atrastos bei aktualiai įprasmintos Lietuvos ir Ukrainos laisvės kovų paralelės, renginys.

Primintina, kad projektas sumanytas po to, kai 2022 m. vasario 24 d. Rusijai užpuolus Ukrainą, iki šiol vykdant karinius veiksmus ir teroro išpuolius prieš civilius Ukrainos gyventojus bei tęsiant dezinformacijos ir ardomosios veiklos kampaniją, kuria siekiama skaldyti NATO ir ES, yra svarbu įtaigia forma skleisti tikrąją Ukrainos istoriją, įtvirtinti teisingus tiek Lietuvos, tiek Ukrainos istorijos faktus, kuriuos iškraipo Rusijos propaganda.

Nuotraukos:
Dariaus Kučio
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas