NeįgaliesiemsKontaktai

Paroda „Už Uralo, žemės galo“ eksponuojama Kaune

Parodos
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinyje (Taikos pr. 113B) eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengta kilnojamoji ekspozicija „Už Uralo, žemės galo“.
Dalintis
Renginio akimirka
2022-06-17

Šią parodą kauniečiai ir miesto svečiai galės aplankyti iki liepos 29 d.

2011 m. parengta kilnojamoji paroda supažindina su vietovių, į kurias 1941 ir 1945–1953 m. buvo ištremti ar įkalinti lageriuose Lietuvos gyventojai, geografiniais skirtumais, būstų ir darbų specifika, nulemta gamtinių sąlygų įvairovės. Komija, Jakutija, Magadanas, Irkutskas, Krasnojarskas, Altajus, Novosibirskas, Kazachija, Tadžikija… Šių teritorijų gamtinės sąlygos buvo skirtingai sunkios lietuviams. Nuo jų labai priklausė ir darbai, kuriuos reikėjo dirbti tremtyje ir lageriuose. Amžino įšalo žemėje, kur žemdirbyste verstis buvo neįmanoma, lietuviai tremtiniai privalėjo žvejoti; taigoje – kirsti medžius, rinkti sakus, plukdyti sielius; naudingųjų iškasenų rajonuose buvo verčiami dirbti šachtose ir kasyklose; tolimosios Tadžikijos plantacijose – rinkti medvilnę. Maisto stygiaus, nuolatinių nepriteklių ir ligų kamuojamiems, sunkų fizinį darbą dirbantiems politiniams kaliniams bei tremtiniams iš Lietuvos Sovietų Sąjungos gamta buvo baisi ir pragaištinga.

Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, čia įvyko literatūrinė muzikinė kompozicija „Akmenimis sugrįžome iš kelionės“ pagal poeto V. Cinausko eiles ir nuotraukas. Renginį ruošė ir atliko ansamblis „Marių banga“, vadovaujamas Rimanto Vaičekonio.

Nuotraukos:
Daivos Stankevičienės ir LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas