NeįgaliesiemsKontaktai

Parodos „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys“ atidarymas

Parodos
2023 m. spalio 3 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje atidaryta Lietuvos Laisvės Lygos 45-osioms įkūrimo metinėms skirta paroda „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys“. Ji pasakoja apie Lietuvos valstybingumo siekusią pogrindinę organizaciją, jos lyderius ir veiklą.
Dalintis
Parodos atidarymas
2023-10-05

„Malonu Jus šiandien visus matyti, susirinkusius į parodos atidarymą. Pati praeitis dar nieko nereiškia. Praeitis tampa istorija per mokslo darbus, knygas, dokumentinius filmus ir per parodas. Lietuvos Laisvės Lyga daug padarė, kad Lietuva taptų nepriklausoma šalimi. Tuo metu gyvenę žmonės net neįsivaizdavo, kad išaus laisvės pavasaris. Ir ši paroda jau tampa svarbios istorijos dalimi“, – atveriant parodą sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Parodos atidarymui skirtą minėjimą vedė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė Ji susirinkusiems priminė XX a. aštuntojo dešimtmečio pilietiškumo iniciatyvas, kurios priartino mūsų šalį prie Nepriklausomybės atkūrimo.

Renginyje dalyvavo ir prisiminimais dalijosi: Julius Sasnauskas, Andrius Tuškus, Gintautas Terleckas ir kiti garbūs Lietuvos Laisvės Lygos kūrėjai ir bendraminčiai.

Džiugu, kad parodą „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys” aplankė pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Paroda įrengta Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus kalėjimo 16-oje kameroje lietuvių ir anglų kalbomis.

Norintys susipažinti su šia paroda tai gali padaryti nuo trečiadienio iki sekmadienio muziejaus darbo valandomis. Muziejuje ji bus eksponuojama iki šių metų pabaigos. Planuojama, kad 2024 metais paroda „Lietuvos laisvės lyga – laisvės šauklys“ apkeliaus Lietuvos mokyklas ir kitas švietimo įstaigas.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas