NeįgaliesiemsKontaktai

„PUT IN jail“ akcija Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

Renginiai
„PUT IN jail“ akcija Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje – Lietuvos rezistencijos muziejų priminimas laisvajam pasauliui, kad istorinė karo nusikaltėlių atsakomybė būtina tvariai demokratijos ateičiai.
Dalintis
Ackija „PUT IN jail“
2023-06-13

2023 m. birželio 12 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejus kartu su Strateginių iniciatyvu centru vykdė simbolinę akciją – #PUTINjail. Dirbtinio intelekto sukurti kartotiniai Vladimiro Putino atvaizdai prieš Vilties ir gedulo dieną bus simboliškai pasodinti Lietuvoje į kalėjimus, t.y. muziejus, kurie susiję su Rusijos vykdytu Lietuvos genocidu.

„Teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, visuomenė gali tik pasmerkti. Ir todėl mums muziejuose, ypač tuose, kurie pasakoja sovietų karo nusikaltimų istoriją, tuose, kuriuos lanko užsienio turistai, labai svarbu priminti, ką Rusija, nesvarbu sovietinė ar Putino, padarė ir tebedaro tautoms ir žmonėms,“ – renginyje žurnalistams sakė Alkas Paltarokas, „Vanago Lietuva“ bendruomenės iniciatorius.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius istorikas Remigijus Černius pabrėžė simbolinės akcijos paraleles su nūdienos geopolitinėmis aktualijomis, kurios parodo V. Putiną esant vienu didžiausių karo nusikaltėlių, Ukrainos teritorijoje atgaivinantį brutalias buvusiose sovietų saugumo būstinėse Lietuvoje įkurtas ekspozicijas.

Akciją #PUTINjail palaikantis LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pabrėžė visuomenės įsitraukimo svarbą ir Ukrainos kovotojų suteiktą laiką:

„Kalbant retrospektyviai tai ukrainiečių tokia didvyriška kova, ji nustumia rusų pajėgumus šiek tiek atgal. Kiek? Čia yra klausimas. Gal kokius trejus penkerius metus, kalbama apie tokį terminą. Mums reikia tą laikotarpį išnaudoti pasiruošimui. Vertinu šią inovatyvią idėją, nes ji atkreipia dėmesį, kad karo nusikaltimus darantis žmogus – už Ukrainos vaikų deportacijas į stovyklas įvaikinimui, už ligonių ir civilinės infrastruktūros naikinimą, už moterų prievartavimą ir už masinį civilių žudymą, plėšimus, už tokį įstatymų išdavimą turi būti atsakomybė. Ir tą primename, kur yra vieta – kalėjime“, – sakė politikas.

Renginyje dalyvavęs Ukrainos karo apžvalgininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, psichologas pabrėžė, kad „reikia labai aiškiai visam pasauliui dar kartą įvardyti, kad visas Putino rėmėjų veikimas yra nusikaltimai prieš žmoniškumą, tai ir pastarasis ekologinės katastrofos sukėlimas, ir kiti, todėl šis „žmogus“ (rodo į maketą) turi atsakyti už savo priimtus sprendimus. Kaip tik yra ironiška, kad šiandien yra Rusų vienybės diena, prieš 33 m. Rusijos deputatų suvažiavimas priėmė sprendimą dėl Rusijos suverenumo ir, manau, kad būtent Rusų vienybės diena galėtų šiuo atveju pasireikšti tuo, kad tie žmonės, kurie turi bent proto, imtųsi veiksmų ir atgabentų ne kartotinį, o gyvą Putiną į Hagą“, – palinkėjo A. Navys.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas