NeįgaliesiemsKontaktai

Sąskrydis „Su Lietuva širdy“

Renginiai
2023 m. rugpjūčio 5 d. Raseinių rajone, Ariogaloje, Dubysos slėnyje 33-ąjį kartą vyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.
Dalintis
Renginio akimirka
2023-08-07

Į renginį suvažiavo gražus būrys buvusių tremtinių, politinių kalinių ir Lietuvos laisvės kovų dalyvių iš visos Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pagerbė ir pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas, LR Seimo nariai, Europos Parlamento nariai. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovai ir darbuotojai ir kiti garbūs svečiai.

Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

„Šiandien tai puiki proga mums kalbėti apie gyvą istorinę Lietuvos atmintį. Čia susirinkote tie, kurių patirtys ir gyvenimo istorijos, įamžintos gimtosios žemės ilgesiu ir viltimi į ją sugrįžti. Branginantys savo gimtąją šalį, vieningi ir nepalaužiamos dvasios – Jūs šiandien esate mūsų laisvės saugotojai ir patriotiškumo mokytojai, pilietiškumo pavyzdys ateities kartoms. Daugelį metų kūrybiškai puoselėjate savo valstybę ir mums parodote jos laisvės vertę. Linkiu, kad ši diena sujungtų Jūsų širdis ir darbus į vieną didelį ir darnų būrį, kurį girdėtų visa Lietuva!”, – sveikindamas sąskrydžio dalyvius kalbėjo LGGRTC vadovas dr. A. Bubnys.

Jis pabrėžė, kad šiemet išleistas tęstinis leidinys „Lietuvos gyventojų genocidas“ VI tomas. Šį leidinį galima drąsiai vadinti sėkmės istorija. Pirmojo ir paskutiniojo tomų pasirodymą skiria net 30 metų, iš viso leidinį sudaro 11 knygų. ,,Jame yra apie 270 tūkst. represuotų asmenų pavardžių. Nuo minties įgarsinimo 1988-aisiais iki paskutiniojo tomo pasirodymo praėjo nei daug nei mažai – 35 metai – daugiau nei vienos kartos gyvenimas. Ir tai yra sėkmės istorija su Jūsų pagalba“, – sakė LGGRTC vadovas dr. A. Bubnys.

Tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydžio dalyviai „Su Lietuva širdy“ susipažino su LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengta paroda ,,Laikom frontą!”. Ši edukacinė kilnojamoji paroda skirta partizanui, politiniam kaliniui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiui vadovui ir Garbės pirmininkui, Prienų krašto garbės piliečiui, legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui, dimisijos kapitonui Antanui Lukšai-Arūnui (1923 05 31–2016 01 02) atminti.

Parodą pristatė LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyresnioji patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė.

Renginio metu buvo galima įsigyti LGGRTC Leidybos skyriaus išleistų istorinės atminties knygų.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas