NeįgaliesiemsKontaktai

„Sostinės dienos 2022“

Renginiai
Su „Sostinės dienų“ šūkiu „Susitinkam prie bokšto!“ 2022 m. rugsėjo 4 d. vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išleistos knygos „Užrašyti žodžiai liudija. 1941 metų tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai“ pristatymas Vilniuje, Katedros aikštėje.
Dalintis
Renginio akimirka
2022-09-05

Knygos sudarytojos – LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus muziejininkės Ramunė Driaučiūnaitė ir Milda Jarušaitienė, dailininkė-maketuotoja Aistė Tarabildienė.

Knygoje „Užrašyti žodžiai liudija. 1941 metų tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai”, išleistoje 2021 metais, minint pirmųjų masinių trėmimų iš Lietuvos 80-metį, pateikiamos ištraukos iš 1941 m. tremtinių Teodoros Akvilinos Bliūdžiuvienės, Akvilės Petronėlės Bliūdžiūtės, Dalios Grinkevičiūtės, Danutės Adelės Markevičiūtės, Jono Tallat-Kelpšos, Stasio Tallat-Kelpšos, Algimanto Katiliaus, Kazimieros Narbutienės, politinių kalinių Aleksandro Stulginskio ir Juozo Duoblio dienoraščių ir atsiminimų. Juose asmeniniai žmonių išgyvenimai atskleidžia sukrečiančią ištremtų ar lageriuose įkalintų žmonių kasdienybę.

Knygos sudarytojos išsamiai papasakojo apie leidinyje panaudotų dienoraščių ir atsiminimų autorius ir jų likimus. Kalbėta ir apie tai, kaip kilo knygos išleidimo idėja. Akcentuota, kad buvo norėta ją išleisti spalvotai, tam, kad skaitytojas galėtų prisiliesti prie dienoraščių autentiškumo, vizualiai matytų kokia spalva, šriftu rašė dienoraščių ir atsiminimų autoriai, kaip originaliai atrodė piešiniai, kurių taip pat buvo gausu dienoraščiuose.

Knyga „Užrašyti žodžiai liudija. 1941 metų tremtinių ir politinių kalinių dienoraščiai ir atsiminimai“ yra išleista lietuvių ir anglų kalbomis. Planuojama, kad ši istorinės atminties knyga bus pristatyta 2022 metų spalio mėnesį Vokietijoje, Frankurfte vyksiančioje knygų mugėje.

Nuotraukos:
LGGRTC
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas