NeįgaliesiemsKontaktai

Spektaklis „Lietaus žemė”

Renginiai
Vilniui švenčiant 700-ąjį jubiliejų, spektaklis parodytas išskirtinėje Vilniaus vietoje, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, tematiškai susijusioje su spektakliu.
Dalintis
Renginio akimirka
2023-02-27

„Lietaus žemė” (rež. Aidas Giniotis) – biografinės improvizacijos, kurios pasakoja Lietuvos prieškario, tarpukario ir pokario istorijas.

„Lietaus žemė“ – tai žmonių likimai: tam tikras laikotarpis, kuris buvo artimas mūsų tėvams, seneliams, kurį mes pažįstame iš kažkokių oficiozų, straipsnių, mokyklos vadovėlių, tačiau kad visa tai yra šalia mūsų, suvokiame labai sunkiai. „Lietaus žemė“ – tarsi nori priminti, kad viskas gali bet kada pasikartoti, galbūt ne taip pat skausmingai, tačiau ekstremali situacija visada yra potenciali.

„Kalbu apie karo metus, apie jaunus žmones, kurie ėjo į armiją, į miškus. Ir nebūtinai tai gali būti pritaikoma tarpukario ar pokario metams, tiesiog norisi paklausti, kaip mūsų žemės žmogus elgtųsi bet kokioje ir ypač neprognozuojamoje situacijoje. Ši karo metų tema Lietuvoje yra liečiama labai kategoriškai – per teisiųjų ir neteisiųjų puses. Man norėjosi į visa tai pažiūrėti iš žmogiškosios pusės, pavyzdžiui, kaip žmogus prieina prie vieno ar kito sprendimo, ir kaip tie sprendimai keičia jo likimą”, – teigia Aidas Giniotis.

Spektaklis „Lietaus žemė” yra apkeliavęs įvairias pasaulio šalis, rodytas Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Austrijoje, Kroatijoje, Slovėnijoje, Čekijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, daug keliavęs po įvairius Lietuvos regionus, miestus, miestelius ir kaimus, visur puikiai sutinkamas ir labai mėgstamas žiūrovų.

Plačiau apie spektaklį (www.atvirasratas.lt).

Nuotraukos:
Dainiaus Putino.
Dalintis

Aktualijos

Visos muziejaus naujienos
2024-06-06

Ukmergėje pristatyta Antano Lukšos gyvenimo ir kovos istorija

Parodos
Skaityti
2024-05-20

Susitikimas su svečiu iš Kazachstano

Svečiai
Skaityti
2024-03-29

Vilniuje paminėtos masinių gyventojų trėmimų 75-osios metinės

Renginiai
Skaityti
Parodos „Tremties kryžiai“ fragmentas
2024-03-21

Spygliuoti kryžiai tremtiniams atminti

Parodos
Skaityti
2024-03-18

Komunizmo aukų muziejuje Vašingtone pristatyta muziejaus kilnojamoji paroda

Naujienos
Skaityti
2024-03-13

Vašingtone atidaroma paroda „Nuo sovietinės raudonos iki lietuviškos trispalvės: 50 kovos už laisvę metų“

Parodos
Skaityti
Žiūrėti visas