NeįgaliesiemsKontaktai
Keičiama paroda

„Sibiro sielos“

2022 m. birželio 15–spalio 2 d.
Parodos rengėjas(-ai): Audrius Plioplys

Informacija

Dalintis

Muziejaus Konferencijų salėje eksponuota Čikagoje (JAV) gyvenančio lietuvių kilmės medicinos mokslų daktaro, menininko Audriaus Plioplio paroda „Sibiro sielos“.

Parodos gimimą įtakojo nuo 2011 m. pradėtas vykdyti projektas „Vilties galia“, kurio metu buvo surinkta ir išsaugota daugiau kaip 400 laiškų ir nuotraukų, atsiųstų iš Sibiro į JAV. Šių laiškų turinys ir fotografijos atskleidė tragiškus Sibire atsidūrusių šeimų likimus.

Kalbėdamas apie parodą autorius A. Plioplys pasakojo: „Parodoje „Sibiro sielos“ vaizdai susideda iš neuronų profilių, susipynusių su mano smegenų magnetinio rezonanso nuotraukomis ir elektroencefalogramomis. Būtent šie platūs, persidengiantys neuronų tinklai užkoduoja mūsų prisiminimus, įskaitant prisiminimus apie tuos, kurie mums buvo brangūs. Pridedami į Sibirą ištremtųjų portretai, jų ranka rašyti laiškai. Portretų išdėstymas gilesniuose sluoksniuose suteikia jiems miglotą, vaiduoklio išvaizdą. Jei kas nors Jus prisimena po to, kai mirštate, tam tikra prasme esate nemirtingas. Naudodamas savo neuronų modelius ir tinklus, aš stengiuosi suteikti šiems asmenims nemirtingumo“.

Parodos fragmentai

Paroda „Sibiro sielos“, salė
Paroda „Sibiro sielos“, salė
Paroda „Sibiro sielos“, salė
Paroda „Sibiro sielos“, salė
Paroda „Sibiro sielos“, salė
Paroda „Sibiro sielos“, salė