NeįgaliesiemsKontaktai
Keičiama paroda

„Vaikystė gulage“

2023 m. gegužės 10–18 d.
Parodos rengėjas(-ai): Moldovos nacionalinis istorijos muziejus

Informacija

Dalintis

Muziejaus Konferencijų salėje eksponuota Moldovos nacionalinio istorijos muziejaus parengta paroda „Vaikystė gulage“, kurioje pristatomi fotodokumentiniai vaizdai apie Besarabijos vaikus, kurie totalitarinio komunistinio Moldavijos TSR režimo buvo pasmerkti tremčiai, badui, rusifikacijai, indoktrinacijai ir priverstiniam pašalinimui iš savo šeimų. Per 1941 m., 1949 m. ir 1951 m. trėmimus iš Moldavijos TSR į Rytinius SSRS regionus buvo perkelta apie 20 000 vaikų. Dauguma jų buvo antrosios trėmimų bangos dalis, kada 1949 m. liepos 5–6 d. buvo ištremti 11 899 vaikai. Dalis jų mirė pakeliui į tremties vietas, kiti gimė tiesiog traukinių vagonuose, „specialiose gyvenvietėse“ ar motinų įkalinimo vietose.

Kartu su ištremtais ar įkalintais stalininiuose lageriuose ar kalėjimuose tėvais, vaikai buvo priversti kurti savo išgyvenimo strategijas, kad prisitaikytų prie ekstremalių gyvenimo sąlygų.

Paroda apjungia apie 180 fotodokumentinių vaizdų, paremtų prisiminimais ir archyviniais dokumentais iš Moldovos nacionalinio istorijos muziejaus, Jedineco apygardos muziejaus, Sorokos istorijos ir etnografijos muziejaus, ProMemoria archyvo kolekcijų, taip pat iš Moldavijos TSR totalitarinį komunistinį režimą išgyvenusių žmonių ir atminties institucijų archyvų.

Fotodokumentinė paroda „Vaikystė Gulage“ – tai duoklė totalitarinio komunistinio režimo SSRS žiaurumus išgyvenusių vaikų atminimui, taip pat ir pastarųjų metų vaikų aukų atminimas Rusijos Federacijos vykdomame kare prieš Ukrainą.

Parodos fragmentai

Paroda „Vaikystė gulage“, stendai
Paroda „Vaikystė gulage“, stendai
Paroda „Vaikystė gulage“, stendai
Paroda „Vaikystė gulage“, stendai
Paroda „Vaikystė gulage“, stendai
Paroda „Vaikystė gulage“, stendai